Leader
31 شهریور 1397 ساعت 04:28

من مبلغ این کتاب هستم

استاد پناهیان:

حتماً کتاب خاطرات شهید ابراهیم هادی را بخوانید/با مطالعۀ این کتاب نگاه و رفتارتان عوض می‌شود

بیشتر بدانید
Cloud
Masjed

نظر امام خامنه ای درباره شهید ابراهیم هادی

امام خامنه ای:

شهدایی که برای نگارش زندگی‌شان انتخاب می‌شوند، شهدایی باشند که شخصیت آنها به قول معروف کاریزما داشته باشد

بیشتر بدانید

تازه های نشر

نرم افزار اندروید شهید ابراهیم هادی

مجموعه اشعار درباره شهید

انتشارات گروه شهید ابراهیم هادی

آلبوم خاطرات

کانال تلگرام شهید ابراهیم هادی

3320690
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
164
944
6782
1651552
28744
40411
3320690

آی‌پی شما: 54.166.141.69
امروز: شنبه، 31 شهریور 1397 - ساعت: 04:06:18

همسنگران

 

اذان شهيد ابراهيم هادي

عملیات والفجر مقدماتی

سخنرانی استاد پناهیان دریادمان کانال کمیل

سخرانی استاد پناهیان در همایش دوم

نماهنگ معبر آسمانی

ناله هاي جانسوز شهيد ابراهيم هادي

شهید ابراهیم هادی در جبهه

استاد پناهیان : او واقعا از اولیاالله بود

مداحی سید محسن مرتضوی

علمدار کمیل

گروه جمع خوانی محراب

طرح آموزشی و تربیتی شهید ابراهیم هادی

گزارش یک روز در کانال کمیل

یک روز آسمانی

تصاویر گرفته شده از تلویزیون عراق

از لاک جیغ تا خدا

دلنوشته ها

یادواره سال 86

یادواره سال 1388

تارنمای شهید ابراهیم هادی

امام خامنه ای و کتاب سلام بر ابراهیم

 

ایشان تأکید داشتند , شهدایی که برای نگارش زندگی‌شان انتخاب می‌شوند، شهدایی باشند که شخصیت آنها به قول معروف کاریزما داشته باشد. ایشان در ادامه مثال زدند و فرمودند که اخیراً کتابی درباره شهید ابراهیم هادی خوانده‌اند، با وجود اینکه مطالعه آن را به اتمام رسانده‌اند، اما هنوز کتاب را کنار نگذاشته‌اند. ایشان با طرح این مثال، بیشتر بر دقت در انتخاب شخصیت‌های این کتاب‌ها تأکید داشتند که هم بتوان درباره آنها زندگی‌نامه نوشت و هم داستان و رمان.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رهبر معظم انقلاب همواره یکی از مشوقان نویسندگان در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه دفاع مقدس بودند. ایشان بارها در جلسات متعددی که با دست اندر کاران این حوزه داشتند، بر نکات مختلفی تأکید داشتند که از جمله این موارد می‌توان به ترجمه کتاب‌های دفاع مقدس به زبان‌های مختلف، استفاده از زبان هنرمندانه و ... اشاره کرد. بعد از تأکید رهبر معظم انقلاب بر ترجمه آثار دفاع مقدس به زبان‌های مختلف به ویژه زبان عربی و انگلیسی، و توزیع این آثار در کشورهای مقصد، موج جدیدی از ترجمه کتاب‌های دفاع مقدس به راه افتاد. در این زمینه علاوه بر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، گروه‌های خودجوش فرهنگی نیز وارد میدان شدند تا بتوانند به این توصیه رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانند. کتاب‌های متعددی در این رابطه ترجمه و منتشر شده‌اند که بخشی از آنها به دلیل ضعف‌هایی که در برگردان‌ وجود داشت، مورد انتقاد کارشناسان امر قرار گرفت. از سوی دیگر، ترجمه صحیح از این دسته از آثار و بعد از آن استقبال مخاطبان در کشورهای مقصد، نشان داد که کتاب‌های این حوزه ظرفیت جلب مخاطب در کشورهای همسایه را دارد. تعدادی از این کتاب‌ها بازچاپ هم شدند که از این موارد می‌توان به کتاب زندگی‌نامه شهید همت و سردار جاویدالاثر احمد متوسلیان با نام‌های «ماه همراه بچه‌هاست» و «در هاله‌ای از غبار» اشاره کرد.

گلعلی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، به دیدار اخیر جمعی از فرماندهان با رهبر معظم انقلاب اشاره می‌کند. در این جلسه تعدادی از کتاب‌های نوشته شده با موضوع دفاع مقدس به همراه ترجمه‌شان بر میزی به نمایش گذاشته شده بود. رهبر معظم انقلاب در این دیدار به برخی از کتاب‌ها اشاره کردند و نکاتی را درباره شیوه نگارش کتاب‌های دفاع مقدس بیان فرمودند. 

*تسنیم: آقای بابایی درباره این جلسه کمی بیشتر توضیح بفرمایید.

دوشنبه، 13 مهر، با حضرت آقا قرار ملاقات داشتیم. سردار همدانی یکشنبه برای سوریه پرواز داشت. وقتی از دیدار با رهبری باخبر شد، سفرش را به تأخیر انداخت. من نشنیدم اما دوستان گفتند که حاج حسین می‌گفت: «بروم برای آخرین بار حضرت آقا را ببینم». روز دوشنبه با لباس نظامی آمد. ردیف جلو، من، سردار کاظمینی، سردار همدانی و سردار محقق نشسته بودیم. حضرت آقا با لبخند و گرمی از ایشان و دیگران احوالپرسی کردند. جلسه که تمام شد، حضرت آقا به بازدید از آثار نشر 27 که در پستویی از بیت روی میزی چیده شده بود، پرداختند.

*تسنیم: در این جلسه چه کتاب‌هایی به نمایش گذاشته شده بود؟

در این جلسه کتاب‌های مختلفی از دفاع مقدس مانند «مهتاب خین» خاطرات سردار شهید همدانی، «گردان نهم» گزارشی از فعالیت‌های گردان حبیب ابن مظاهر از سال 60 تا فروردین 62 در 12 فصل، «حبیب تولدی دیگر» کارنامه عملیاتی گردان حبیب بن مظاهر از بهار 1362 تا بهار 1365، زندگی‌نامه شهید همت با نام «ماه همراه بچه‌هاست»، زندگی‌نامه سردار جاویدالاثر احمد متوسلیان با نام «در هاله‌ای از غبار»، «ضربت متقابل» و... به نمایش گذاشته شده بود. البته زندگی‌نامه شهید همت و احمد متوسلیان با ترجمه عربی‌شان گذاشته شده بودند. 

نظر رهبر انقلاب درباره شخصیت اصلی کتاب «سلام بر ابراهیم»

بخش دیگر صحبت‌های ایشان و تأکیداتشان بر «شخصیت» بود. ایشان تأکید داشتند که شهدایی که برای نگارش زندگی‌شان انتخاب می‌شوند، شهدایی باشند که شخصیت آنها به قول معروف کاریزما داشته باشد. ایشان در ادامه مثال زدند و فرمودند که اخیراً کتابی درباره شهید ابراهیم هادی خوانده‌اند، با وجود اینکه مطالعه آن را به اتمام رسانده‌اند، اما هنوز کتاب را کنار نگذاشته‌اند. ایشان با طرح این مثال، بیشتر بر دقت در انتخاب شخصیت‌های این کتاب‌ها تأکید داشتند که هم بتوان درباره آنها زندگی‌نامه نوشت و هم داستان و رمان.

*تسنیم: می‌دانید کدام کتاب مد نظرشان بود؟

کتاب «سلام بر ابراهیم» است. درباره این شهید، همین یک عنوان کتاب نوشته شده است. ایشان بیشتر بر شخصیت تأکید داشتند و منظورشان این بود که شخصیت این دسته از افراد به‌گونه‌ای‌ست که می‌توان از دل زندگی‌نامه‌های آنها، رمان و داستان خلق شود. ایشان تأکید داشتند که در انتخاب شخصیت‌ها هم باید این دقت وجود داشته باشد.

*تسنیم: چند وقتی هست که کتاب‌های دفاع مقدس به زبان‌های مختلف ترجمه و در کشورهای مقصد توزیع می‌شود. در این جلسه هم ترجمه تعدادی از کتاب‌ها وجود داشت. نظر ایشان درباره این مبحث چه بود؟ آیا بر نکته خاصی تأکید کردند؟

بیشتر در حوزه ترجمه بر این تأکید داشتند که ترجمه توسط افراد بومی همان مناطق انجام شود و به این صورت نباشد که ترجمه توسط ایرانی‌ها انجام شود و بعد در کشوری دیگر توزیع شود. ایشان فرمودند که در این صورت شاید ترجمه آن تأثیرگذاری لازم را نداشته باشد. ایشان تأکید داشتند که این ظرافت‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سامانه پیامکی گروه شهید ابراهیم هادی

همسنگران گرامی : 
جهت عضویت در سایت شهید ابراهیم هادی می توانید با ارسال یک پیامک حاوی نام و نام خانوادگی خود به شماره 10003399250731به خیل علاقمندان و محبان این شهید گرامی بپوندید.

دومین همایش روز جوان

نوای ملکوت


PopUp MP3 Player (New Window)

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

Back to Top

Template Design:kavoshrayan